Συμμετοχή της ΝΕΑΣ ΓΝΩΣΗΣ και του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus στην Ημέρα Καριέρας των Εκπαιδευτηρίων Αυγουλέα- Λιναρδάτου

Την Τετάρτη 18 Απριλίου η Διευθύντρια του Greek Office κ. Τζένη Παυλάκου παρουσίασε στους μαθητές των εκπαιδευτηρίων Αυγουλέα- Λιναρδάτου μία ενδιαφέρουσα επιλογή σπουδών, αυτή του τομέα του Μάρκετινγκ.

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί τους ενημερώθηκαν  για τα προγράμματα που προσφέρονται, τις ευκαιρίες επαγγελματικής αποκατάστασης τους σε μια διεθνή αγορά εργασίας, καθώς και για τα προνόμια που αποκτούν σπουδάζοντας σε ένα κορυφαίο Πανεπιστήμιο, μια τόσο περιζήτητη ειδικότητα.

Σημειώνεται εδώ πως το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus λειτουργεί από τον Οκτώβριο του 2012 ως πλήρως αδειοδοτημένο  Ιδιωτικό Πανεπιστήμιο στην Κύπρο, έχοντας εξασφαλίσει επιπλέον και τα εύσημα από τον Φορέα Διασφάλισης Ποιότητας της Αγγλίας (QAA), προσφέροντας διπλά πτυχία με αυτόματη αναγνώριση τόσο στην Κύπρο όσο και στο Ηνωμένο Βασίλειο αλλά και διεθνώς, καθώς το Πανεπιστήμιο UCLan βρίσκεται στην κορυφή της παγκόσμιας λίστας κατάταξης των Πανεπιστημίων και προσφέρει το συγκεκριμένο τομέα σπουδών, για σπουδαστές που θέλουν να ξεχωρίσουν με  Business & Marketing studies.