Παρουσίαση Πανεπιστημίου UCLan Cyprus στις Σχολές Νέα Γενιά Ζηρίδη

Την Τετάρτη 9 Μαίου η Διευθύντρια του Greek Office κ. Τζένη Παυλάκου παρουσίασε το Πανεπιστημίου UCLan Cyprus στου μαθητές των Σχολών Νέα Γενιά Ζηρίδη .

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί τους ενημερώθηκαν  για τα προγράμματα που προσφέρει το πανεπιστήμιο, τις ευκαιρίες επαγγελματικής αποκατάστασης τους σε μια διεθνή αγορά εργασίας, καθώς και για τα προνόμια που αποκτούν σπουδάζοντας σε ένα από τα κορυφαία Βρετανικά Πανεπιστήμια.

Το Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus λειτουργεί από τον Οκτώβριο του 2012 ως πλήρως αδειοδοτημένο  Ιδιωτικό Πανεπιστήμιο στην Κύπρο, έχοντας εξασφαλίσει επιπλέον και τα εύσημα από τον Φορέα Διασφάλισης Ποιότητας της Αγγλίας (QAA), προσφέροντας διπλά πτυχία με αυτόματη αναγνώριση τόσο στην Κύπρο όσο και στο Ηνωμένο Βασίλειο αλλά και διεθνώς, καθώς το Πανεπιστήμιο UCLan βρίσκεται στην κορυφή της παγκόσμιας λίστας κατάταξης των Πανεπιστημίων.